Rady a doporučení


Při výběru keramických obkladových prvků zvažujte kromě estetického vzhledu i náročnost podmínek použití, které při nákupu vždy projednejte s prodejcem a zvolte vhodný typ obkladového prvku.

Při výběru obkladů a dlažeb zvažte nejen estetický vzhled, ale také do jakých podmínek bude keramika umístěna a jaké máte nároky na její funkčnost. Většina dlažeb vhodných do koupelny není určena pro terasu atd. O použití a vlastnostech jednotlivých dlažeb se poraďte s našimi pracovníky.

Obklady a dlažby s glazurou na tzv. červeném střepu jsou vhodné pouze do interiéru a nejsou doporučovány ani na plochy s podlahovým topením. Pro podlahové topení zvolte dlažby na bílém, porcelánovém střepu nebo dlažby slinuté ( probarvené v celé hmotě ), popř. pravý kámen.

Naše obklady a dlažby jsou vždy v I. jakosti a jejich standard kvality je nastaven většinou vyšší než jsou obecně platné normy, proto se při odborné pokládce nemusíte obávat rizika ze špatného výsledku.

Pro realizaci obkladů a dlažeb používejte vždy kvalitní stavební chemii doporučovanou pro typ vybrané keramiky, kamene a váš projekt.

Při objednávce nezapomeňte navýšit množství materiálu o cca 5 – 15 % podle složitosti pokládky na prořez.

Užitečné tipy při výběru obkladů a dlažeb nejen pro koupelny:

Při výběru barevné kombinace, dekorů a listel pamatujte, že i zde platí pravidlo „méně někdy znamená více“.  Pokud nejste přesvědčeni, že např. červeno-černá koupelna je ta jediná prává, raději vybírejte z jemných nadčasových odstínů ( béžová, šedá.. ), které nepodléhají módním trendům a nebudou nikdy „okoukané“. Koupelnu pak můžete ladit barevnými doplňky, které jsou na rozdíl od obkladů vyměnitelné za nepoměrně nižší náklady.

Při vymýšlení pokládky nezapomeňte s umístěním toalety, umyvadel, zrcadel atd.

Velmi malé ( 10 x 10 cm ) formáty obkladů díky mnoha spárám opticky koupelnu zmenšují. ( toto neplatí pro malé mozaiky ).

Velkoformátové obklady vyniknou vždy ve větší ploše a jejich efekt v malém prostoru s mnoha dořezy je v podstatě nulový.

Podlahu volte v tmavším, popřípadě stejném odstínu. Světlejší podlahou vyvoláte dojem úbytku světla i prostoru.

Pokládka na „koso“ není tou jedinou variantou, u místností s rovnými úhly je na vašem vkusu, jak dlažbu položit.

U místností, kde nebudou obklady na stěnách, nezapomeňte na boční obkladové soklíky. u většiny dlažeb jsou k dispozici originální soklíky od výrobce, není li tomu tak, je možné nařezat dlaždici na pásky.  

Bílá spárovací hmota není vhodná pro spárování dlažby, po určité době se bílá barva „zašlape“ do šedého odstínu a spáry jsou v ploše barevně nerovnoměrné.

Obklad stěn až do stropu opticky zmenší rozměr koupelny.  

Pro všechny zde uvedené tipy existují samozřejmě výjimky, kdy naopak porušením barevných kombinaci, doporučeného formátu apod. můžete vytvořit netradiční, zajímavou a vkusnou koupelnu :-)

 


 

GLASS BLOCKS | Luxfery | Poesia | Casma | Incana